Jedno co wiem na pewno to to, że nie chciałbym ani minuty przebywać pod tym dachem stadionu w Alkmaar, który został obalony wiatrem o sile raptem ok. 100 km/h, czyli, przyznajmy to, wcale nie najmocniejszym, jaki można sobie wyobrazić. Po prostu takim, jakie zdarzają się w europejskim klimacie, zwłaszcza na holenderskich równinach:
Szczęściem w nieszczęściu był moment katastrofy: nie podczas meczu ani żadnej innej imprezy. Nic nikomu się nie stało. A przy okazji zastanawiam się, czy ... ekologia przypadkiem nie szkodzi zdrowiu, a konkretnie, czy instalacja paneli fotowoltaicznych nie miała wpływu na katastrofę?
Zdjęcia pochodzą z następującego artykułu: link!
"Projektowanie konstrukcji budowlanych w Polsce jest możliwe w oparciu o:
- Eurokody, gdyż zostały one wprowadzone w wersji polskojęzycznej wraz z Załącznikami krajowymi, o czym informuje odnośnik pod tabelą w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2017 poz. 2285):
„Polskie Normy projektowania konstrukcji - Eurokody, zatwierdzone i opublikowane w języku polskim, mogą być stosowane w projektowaniu konstrukcji, jeżeli obejmują one wszystkie niezbędne aspekty związane z zaprojektowaniem tej konstrukcji (stanowią kompletny zestaw norm umożliwiający projektowanie). Projektowanie każdego rodzaju konstrukcji wymaga stosowania PN-EN 1990 i PN-EN 1991.”- Polskie Normy własne (krajowe), mające od 1 kwietna 2010 r. status norm wycofanych, gdyż są one wymienione w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie."
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz